Śniadanie daje moc

ŚNIADANIE TO NAJWŻNIEJSZY POSIŁEK DNIA. DZIĘKI NIEMU DZIECI MAJĄ ENERGIĘ DO NAUKI, LEPIEJ KONCENRUJĄ SIĘ PODCZAS LEKCJI I MAJĄ SIŁĘ DO ZABAWY. TO NAJLEPSZY START W NOWY DZIEŃ!

Ta oczywistość stała się impulsem do tego, by jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie edukacyjnym Śniadanie Daje Moc. 8 listopada wszyscy uczniowie klas 1 -3 codzienne przybory szkolne zamienili na deseczki do krojenia, nożyki, miseczki i talerzyki potrzebne do przygotowania zdrowego śniadania. Książki i zeszyty zostały zastąpione pieczywem, warzywami i owocami. Śniadaniowego klimatu dodawały kwieciste fartuszki, czapeczki oraz kraciaste ściereczki do naczyń – pełen profesjonalizm. Podczas zajęć w tym dniu dzieci utrwaliły sobie cenne informacje o roli zdrowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego żywienia i piramidę żywieniową. Wszyscy ochoczo, pod czujny okiem wychowawców, przystąpili do przygotowywania zdrowych kanapek i bogatych w witaminy sałatek owocowych. Było pysznie, pożywnie, zdrowo i kolorowo. Kolejna edycja akcji Śniadanie Daje Moc utwierdziła dzieci w przekonaniu, że poranny posiłek zjedzony w domu zapewnia dostarczenie energii na drogę do szkoły i kilka pierwszych lekcji. Aby uczucie głodu nie przeszkadzało w dalszej nauce, niezbędne jest zjedzenie drugiego – szkolnego śniadania. Listopadowa akcja nie miałaby szans powodzenia bez świadomości i zaangażowania rodziców naszych uczniów. I za to, jako pedagodzy, bardzo dziękujemy.

O tym, jak ważne jest wysłanie dziecka do szkoły z najedzonym brzuszkiem musimy wiedzieć my - dorośli. Nasz wysiłek włożony w codzienne przygotowywanie zawartości dziecięcych śniadaniówek jest nieoceniony. Warto o tym pamiętać zanim zaproponujemy maluchowi pieniążki na kolejną drożdżówkę.

M. I.