Chroń dziecięce uśmiechy

Szczery dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, warto od najmłodszych lat dbać o budowanie odpowiednich nawyków stomatologicznych.

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do czwartej edycji programu „ Chroń Dziecięce Uśmiechy” , prowadzonej przez Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland wraz z partnerami - Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED.

Chroń Dziecięce Uśmiechy” to akcja, której celem jest przeprowadzenie przeglądów dentystycznych oraz cyklu lekcji dbania o zdrowy uśmiech. Ma ona zmienić zatrważającą statystykę, która podaje że na 1 dziecko w wieku szkolnym przypadają 3 zęby z próchnicą.

W ramach programu edukowane są dzieci oraz ich rodzice. Inicjatorzy akcji kładą szczególny nacisk na wykształcenie i kultywowanie dobrych wzorców, które są kluczem do sukcesu w walce z próchnicą. W dniu 18 października w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 nasi uczniowie wzięli udział w bezpłatnych przeglądach dentystycznych. W sali gimnastycznej na pełnych obrotach pracowało 6 mobilnych gabinetów stomatologicznych, wyposażonych w profesjonalny sprzęt i obsługiwanych przez wyspecjalizowany personel medyczny. Po badaniach wszystkie dzieci otrzymały pisemną informację o stanie swojego uzębienia oraz zestaw upominkowy - szczoteczkę, pastę do zębów i bezcukrowa gumę Orbit.

M. I.