14 listopada obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Jest to Ogólnopolska Akcja organizowana przez Fundację Ekologiczną ARKA.

Uczniowie klas pierwszych podczas zajęć kółka ekologicznego dowiedzieli się, jak ważne dla naszego zdrowia jest czyste powietrze. Obserwacje przeprowadzone przez nich w terenie pozwoliły im ustalić, że powietrze zanieczyszczają głównie dymy z kominów i spaliny samochodowe.

Dzieci dowiedziały się też spalanie w piecach odpadów powoduje niebezpieczne zanieczyszczenie powietrza. Dym ze spalonych śmieci nie tylko zatruwa środowisko, ale także szkodzi ludziom i zwierzętom, wywołuje różne choroby. Odpady powinny być segregowane a nie palone.

Aby zwrócić uwagę uczniów i rodziców na problem czystego powietrza, dzieci wspólnie wykonały plakat informacyjny i wyeksponowały na szkolnym korytarzu.