Sukces uczniów PSP5 w Ogólnopolskim Konkursie „Z niemieckim w drogę”


„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę” to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett, skierowany przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie.
W ramach projektu szkoły miały możliwość uczestniczenia w konkursie na zaprojektowanie kartki z wakacji w Niemczech wraz z pozdrowieniami w języku niemieckim.

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych PSP5, kolejny raz, chętnie zaangażowali się w pracę nad zadaniem. Michał Kątnik z klasy III b zaprojektował całą kartkę i odtworzył zamek w Wartburgu , a pomysłem zachęcił swoich kolegów do dalszej pracy. Kolejnym etapem było umieszczenie na narysowanym tle zwiedzających-Tomasza Bogdana z III b oraz Łukasza Kątnika i Wojciecha Tysiera z III a, którzy zrobili wiele zdjęć, by znaleźć te właściwe wykorzystane w projekcie. Wiele trudności przysporzyło Zespołowi ułożenie pozdrowień składających się z zaledwie 150 słów, tak, by znalazły się w nich zwroty i wyrażenia zalecone przez Organizatora. Ponieważ w projekcie uczestniczyło wiele szkół z całej Polski, obrady Jury przeciągnęły się o kilka dni. Tym większa była nasza radość , gdy okazało się, że znaleźliśmy się w grupie szkól nagrodzonych II miejscem. Udział w projekcie dał szkole możliwość otrzymania pakietu z materiałami dydaktycznymi uzupełnionymi o grafiki, plakaty i karty pracy do wykorzystania w nauce i promocji języka niemieckiego oraz gadżetami dla Uczestników. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele języka niemieckiego PSP5

strona główna