WITAJ W SZKOLE”

Takim hasłem wypisanym na scenografii uczniowie klasy 3a gimnazjum,4 września przywitali wszystkich uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 imieniem Mikołaja Kopernika podczas akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.
Po wprowadzeniu dwóch sztandarów, odśpiewaniu hymnu Polski, prowadząca całą uroczystość Julia Dzieduszyńska poinformowała, że w wyniku reformy oświatowej brzeska 5 mieści się teraz w dwóch budynkach, "takie dwa w jednym". Przywitała społeczność uczniowską, dyrekcję, nauczycieli , rodziców i gościa honorowego pana burmistrza Jerzego Wrębiaka. Artyści wspomnieli 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej podczas lekcji historii. Ukazali trudności, z przymrużeniem oka, podczas lekcji matematyki, na końcu podczas lekcji wychowania fizycznego zatańczyli do melodii znanego utworu disco polo. Należy wspomnieć, piękne piosenki zaśpiewane przez Martę Owad i wiersze o tematyce wojennej zarecytowane przez Olę Guzendę , przy akompaniamencie Igora Toporowskiego z 3b. Zuzanna Wróbel, Grzegorz Łysiuk i Klaudia Drozd podali na "tacy" kilka rad jak radzić sobie w szkole w trudnych chwilach i sytuacjach. Ponadto wystąpili Adrian Piszcz, Paulina Wionczek, Sandra Surdyka, Julia Rudyk, Wiktoria Walczak, Karolina Cieślak. Oprawę muzyczną, prezentację multimedialną przygotował Wojciech Tysier. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Beata Kulbaka, która w bardzo ciepły sposób powitała wszystkich, a w szczególności pierwszoklasistów i przekazała im drobne upominki. Na końcu głos zabrał pan burmistrz Jerzy Wrębiak, który podczas swojego wystąpienia poinformował o inwestycjach w naszej szkole i że na Oławskiej zostanie wybudowane nowe boisko wielofunkcyjne na świeżym powietrzu.
Hala sportowa pękała w szwach, na trybunach i parkiecie było około tysiąca osób, przypomniały się dawne czasy, kiedy zespół koszykarek i piłkarzy ręcznych przyciągał tylu kibiców.

Życzymy wszystkim uczniom udanego roku szkolnego. Klasa 3a z wychowawcą.

Zdjęcia wykonała Ewa Studzińska-Ferdynus