Co nam w duszy gra”

SUPER ŚWIETLICZAK”

Super Świetliczaka” uczniowie wybierają sami wśród koleżanek i kolegów ze swojej grupy. Wyróżnienie to może otrzymać uczeń, który swoją nienaganną postawą, zaangażowaniem, kulturą osobistą jest wzorem do naśladowania dla innych. To aktywny, koleżeński i uczynny świetliczak.

Dzień Kota” w świetlicy-17 lutego obchodzony jest „ Międzynarodowy Dzień Kota”. W naszej świetlicy również pamiętaliśmy o naszych czworonożnych przyjaciołach. Dzieci przynosiły karmę dla kotków potrzebujących pomocy, chętnie rozmawiały o swoich pupilach i wykonały prace plastyczne metodą wydzieranki- oczywiście z portretami kociaków.

galeria

HU, HU, HA NASZA ZIMA ZŁA”-W tym roku ciężko było znaleźć Panią Zimę w naszym mieście. Ale dzieci nie zapomniały o niej i w ramach realizacji tematyki o zimie, inspirowane wierszykami, opowiadaniami wykonały ciekawe prace plastyczne. Prace dzieci nie przywołały zimy nawet w okresie ferii.

galeria

Mikołajki- 5 grudnia w naszej szkole słychać było dźwięki dzwoneczków i głośne Ho, Ho, Ho. To Święty Mikołaj zawitał do grzecznych dzieci, w tym również do najmłodszych świetliczków. Nasze dzieci bardzo kulturalne i grzeczne pięknie odśpiewały „Sto lat” Mikołajowi, a TEN odwdzięczył się prezentem dla wszystkich świetliczaków oraz poczęstował zgromadzonych cukierkami. Po pożegnaniu Św. Mikołaja dzieci uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach. Dzień ten był bardzo radosny i pełen wrażeń. Do zobaczenia za rok Św. Mikołaju.

galeria

Barbórka- 4 grudnia w naszej świetlicy uczniowie zapoznali się z tradycjami związanymi ze świętem górników. W Barbórkę świetliczaki dowiedziały się kim była św. Barbara, dlaczego praca pod ziemią jest ciężka, trudna i niebezpieczna, a także z czego nie moglibyśmy korzystać na co dzień gdyby nie było węgla. Dzieci zapoznały się także ze strojami galowymi i wykonały charakterystyczne odświętne czapki z symbolami górnictwa.

galeria

Andrzejki- 28 listopada nasza świetlica zamieniła się w salon wróżb .Zgodnie z tradycją każdy chciał poznać swoją przyszłość. Niektórzy poznali swój zawód inni zaś imiona swoich przyszłych żon bądź mężów. Ktoś dowiedział się o dalekiej podróży, a jeszcze ktoś inny o tym czy będzie bogaty. Świetliczaki z klasy 3b bardzo starannie przygotowali się i wesoło przeprowadzili zabawę. Andrzejki to wspaniała okazja aby oderwać się troszeczkę od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji i marzeń. A i tak wszyscy wiemy, że należy to traktować z przymrużeniem oka.

Pasowanie na Świetliczaka. Pod koniec listopada uczniowie z klas I uczęszczający do świetlicy przystąpili do różnych prób i zadań celem wstąpienia do grona prawdziwych, pełnoprawnych Świetliczaków. Dzieci zmagały się z zagadkami, przeszły test wiedzy z różnych dziedzin, odgadywały smaki i zapachy a także zmierzyły się z trudnym językiem ojczystym. Pierwszakom nie sprawiły trudności próby sprawnościowe. Z uśmiechem pokonywały wszystkie sprawdziany. Uroczyste wstąpienie pierwszoklasistów w poczet społeczności świetlicy nastąpiło po złożeniu przyrzeczenia. Obiecały dbać o bezpieczeństwo swoje i innych, uczyć się sumiennie, uśmiechać się i nigdy nie nudzić w świetlicy. Srebrną różczką zostały zaczarowane w „Wesołego Świetliczaka”. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał Dyplom Wesołego Świetliczaka. Panie wychowawczynie ze świetlicy życzą wszystkim samych sukcesów w nauce i miłych chwil spędzonych razem.

galeria

Czas jesieni- ładna pogoda we wrześniu i październiku zachęcała do spędzania czasu na placu zabaw i boisku szkolnym. Mnóstwo frajdy sprawiały dzieciom zabawy w liściach. Przepięknie wygląda otoczenie naszej szkoły jesienią.

galeria

Pani Jesień”- prace plastyczne przedstawiające jesień oczami dzieci. Pani Jesień w złocistej, kolorowej szacie. Dzieci wyklejały z liści, lepiły korale z plasteliny i malowały farbami. Przeniosły się też do lasu gdzie rosną grzybki, spacerują jeże. Wszystko to ciekawe i kolorowe.

Dzień Edukacji Narodowej- z tej okazji uczniowie przygotowali dla swoich kochanych Pań wspólną laurkę z najlepszymi życzeniami od Świetliczaków.

Świetlicowy konkurs na najładniejszą zakładkę do książki. Tak chcieliśmy uczcić Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. W świetlicy obchodziliśmy Tydzień Głośnego Czytania. Nasze Panie głośno czytały nam bajki i ciekawe opowiadania, starały się rozbudzić w nas zainteresowanie książką.

Wesoła twórczość”- malujemy, rysujemy, wycinamy, kleimy jednym słowem robimy dekorację w świetlicy.

galeria

Wycieczka klas I do Opola. Dzieci ze świetlicy również brały aktywny udział w ciekawych zajęciach z różnych dziedzin.

Rok szkolny 2015 - 2016